Quest

Blue Legs Quest
Wymagany Level:
40
Inne Wymagania:
- 5k gp
Nagrody Rzeczowe:
Pozostałe nagrody:
Brak Danych
Trudność:
Średnio Trudny
Opis:
Quest odbywa się prawie cały czas na terenach Darashii i pustyni, która otacza te miasto. Całe zadanie rozgrywa się właściwie wokół jednego bossa - Koshei the Deathless. Na początku naszą misją jest znalezienie czterech szczątków przeklętego amuletu wymienionego wyżej potwora. Nie trzeba przedtem rozmawiać z jakimś NPC czy coś podobnego, wystarczy wiedzieć gdzie jaka część amuletu się znajduje i po prostu ją wziąć.Zaczniemy może od tych łatwiejszych do zdobycia (kolejność nie ma znaczenia):Najpierw wybieramy się na pustynię leżącą jeszcze bliżej Ankrahmun. Tam jest tylko jedna część naszego skarbu i nie będzie trzeba później specjalnie po nią wracać. Znajduje się ona przy wejściu do jednego z grobowców (aka Tombów) "Ancient Ruins Tomb":


bluelegs1.jpgPo prostu "używamy" piasku klikając 'use' na wyznaczonym sqm (miejsce oznaczone zielonym "+").


Drugi kawałek amuletu jest równie łatwy do zdobycia, lecz tym razem już na terenie Darashii. Idziemy do jednego z budynków w tym mieście i podobnie jak wcześniej "używamy" podłogę:


bluelegs2.jpgPrzy trzeciej części pojawiają się już potwory, jednak dla przeciętnego 40 lvla (bo taki jest potrzebny do wykonania questa) zgraja Minotaurów nie stanowi żadnego problemu. Ten kawałek amuletu znajduje się bowiem w popularnej piramidzie Minotaurów na północ od miasta.
W tym przypadku można nawet posłużyć się niewidzialnością, aby uniknąć konfliktu z potworami. Schodzimy na dół kilka pięter i znajdujemy kolejny kawałek w sarkofagu:


bluelegs3.jpgZostała ostatnia - czwarta część tego zadania. Tym razem nasz cel znajduje się na Drefii - terenie nieumarłych na zachód od Darashii. Nie musimy się jednak obawiać walki z tłumem Necromancerów i Vampirów, ilość potworów tam jest raczej skromna:


bluelegs4.jpgPrzy mapie nr 3 schodzimy pod ziemię 4 razy.


Na pierwszym poziomie spotykamy same Skeletony.

Na drugim poziomie spotykamy Skeletony i Ghoule.

Na trzecim poziomie spotykamy Beholdera i Ghoule.

Na czwartym poziomie spotykamy Vampira i znajdujemy trumnę z kolejnym odłamkiem.


Po zdobyciu wszystkich szczątków wybieramy się do Ab'dendriel. Potrzebujemy oddać nasz amulet do reperacji a zająć się tym może cyklop-kowal "A Sweaty Cyclops" za opłatą 5k:


bluelegs5.jpgPrzeprowadzamy z nim taką rozmowę:


hi

unbroken amulet

yes


Odbiera od nas zapłatę i części amuletu. Polecam nie żałować tych 5k, i tak w dalszej części questa wszystko odzyskamy z nawiązką ; )

Czekamy teraz całą dobę (24h) na naprawę. Następnie wracamy i mówimy:


hi

amulet


bluelegs6.jpgZ gotowym amuletem wracamy na Darashie, tym razem spotkać się z prawdziwym właścicielem tej tajemniczej rzeczy. Idziemy według mapy:


bluelegs7.jpgTrafiamy tutaj do pokoju z zegarem słonecznym i pięcioma statuetko-pochodniami. W rzeczywistości jest to mechanizm otwierający przejście do niższych partii budowli. Aby go uaktywnić musimy zgasić dwie dolne pochodnie i jedną po lewej strony. Na mapie zaznaczone plusami są te, które mają być zaświecone, a minusami - zgaszone.

Na screenie pokazane są te, które mają pozostać zaświecone.
Teraz "używamy" stojący pośrodku zegar słoneczny i jeśli wszystko poszło w porządku powinniśmy zobaczyć (usłyszeć) "CLICK!" z lewej dolnej strony ekranu. Idziemy w miejsce będące źródłem hałasu i znajdujemy tam schody ukryte w jednej z trumien.
Schodzimy na dół i kontynuujemy drogę.
Uwaga! Każde użycie schodów powoduje ich zniknięcie na górnym poziomie i będziemy zmuszeni ponownie ustawiać pochodnie.

Idziemy teraz według mapki zabijając Ghoule, Skeletony i Crypt Shamblery. Po drodze trafiamy do pokoju z questem na 100 gp. Szukamy w nim dziury, wchodzimy w nią i lecimy dalej, aż końcu znajdujemy bramkę levelową (40lvl+) a za nią dużą komnatę z bossem Koshei the Deathless. Naszym zadaniem jest go oczywiście pokonać i NATYCHMIAST użyć amuletu na jego zwłokach.

Podam kilka wskazówek jak zabić nieśmiertelnego ; )


Przede wszystkim zacznijmy od tego, że (jak sama nazwa wskazuje) jest on nieśmiertelny. Nie polega to jednak na tym, że jest nie do pokonania - możemy go zabić, ale prawie od razu pojawia się on ponownie z pełnym HP. Od razu powiem, że 'huntowanie' go nie ma sensu, bo nie daje ani
expa ani loota. Generalnie jest bardzo podobny do Lich'a, jednak atakuje trochę słabiej i ma dużo więcej HP. Może też przywołać jednego Bonebeasta. Podczas walki ważne jest, aby nie wychodzić z komnaty - potwór wtedy zniknie i pojawi się od nowa nietknięty. Można jednak brać do pomocy
innych graczy; wystarczy, że mają powyżej 40 levela. Przydatny jest tutaj knight, do blokowania i używania co jakiś czasu czaru Exori (obrywa wtedy i boss i summon). Zabicie go może potrwać trochę czasu: ma dużo życia i dodatkowo się leczy. Niektórzy lubią stylowo sami zabić tego potwora,
jednak dla większego bezpieczeństwa polecam w grupie z blokerem i shooterami. Przy ataku nie powinno się też stać na wprost niego - unikniemy w ten sposób jednego z ataków.

Dla shooterów też rada: nie warto nawet marnować na niego SD - jest na nie odporny. Polecam jednak używać czarów z żywiołem ognia - będzie obrywał zauważalnie więcej, niż z innych pocisków.


Po zabiciu go (jak już wyżej wspomniałem) od razu używamy amuletu na jego ciele i cofamy się kawałek korytarzem. Zauważymy tam drzwi z czerwoną klamką a w pomieszczeniu skrzynkę z nagrodą:


bluelegs8.jpgby Celestian hunter

Dziękuję graczowi Ewerchwaast za udostępnienie materiałów.